Телефон: 032 303 413

Лични подаци

Лека Г. Мандић је рођен 19. 08. 1964. године у Новој Вароши. Држављанин је Републике Србије, српске националности. Живи и ради у Чачку. Ожењен је и има двоје деце.

Образовање

Основну школу је завршио у Радоињи (општина Нова Варопш), а гимназију природно математичког смера у Прибоју.  Агрономском факултету у Чачку завршио је 1988. године са просечном оценом 9,14. Последипломске студије је уписао школске 1991/92. године на Пољопривредном факултету у Новом Саду, смер Земљишта и исхрана биљака, група Микробиологија. Магистарски рад под називом „Утицај различитих пестицида на микробиолошку активност земљишта у расадничкој производњи јабука" одбранио је 02. децембра 1994. године под менторством проф. др Митра Говедарице. Докторску дисертацију на тему "Микробиолошка активност и продуктивност смонице под кукурузом у условима примене различитих ђубрива" одбранио је 21. 03. 2002. године на Агрономском факултету у Чачку, под руководством проф. др Драгутина А. Ђукића.

Чита и пише руским и служи се енглеским језиком.

Запослења

Од почетка своје радне каријере (15. 2. 1991.) запослен је на Агрономском факултету у Чачку на којем и данас ради.

Академска каријера

Агрономски факултет у Чачку, 15. 02. 1991.,  асистент приправник

Агрономски факултет у Чачку, 15. 03. 1995., асистент

Агрономски факултет у Чачку, 21. 03. 2001., асистент

Агрономски факултет у Чачку, 24. 10. 2002., доцент

Агрономски факултет у Чачку, 14. 09. 2007., ванредни професор

Агрономски факултет у Чачку, 31. 05. 2012., редовни професор

Научна делатност

- Објавио је 204 научних радова и саопштења;

- Аутор је 4 монографије, 4 уџбеника, 3 практикума и 3 приручника;

- Учесник је великог броја научних скупова у земљи и иностранству;

- Учествовао је, као члан комисије, у оцени и одбрани 2 докторске дисертације, 11 мастер радова,7 специјалистичких радоваи већег броја дипломских и завршних радова;

- Члан уређивачког одбора међународног часописа »Journal of Central European Agriculture«;

- Уредник националног часописа  Acta Agriculturae Srebica;

- Члан удружења микробиолога Србије, Друштва за крмно биље Србије и EGF (Europen Grassland Federation);

- Учествовао је у изради једног међународног пројекта, 8 домаћих научно-истраживачких пројеката и два едукативна пројекта;

- Рецензирао је већи број радова публикованих у националним и међународним часописимаи зборницима радоваса домаћих и међународних научних скупова;

Награде и признања

Добитник је награде Друштва микробиолога Југославије за магистарску тезу одбрањену са изузетним успехом (1995)

Публикације (List of Publication)