radojica_djokovic

Телефон: 032 303 400

Лични подаци

Рођен 30.06.1963. године у Краљеву. Држављанин Републике Србије. Има троје деце. Живи у Краљеву.

Образовање

Основну школу и гимназију завршиоу Краљеву. Ветеринарски факултет у Београду уписао је школске 1982/83.године и на истом  дипломирао 1989. године са средњом оценом 8.39. 3. 01.1990. Исте године уписује последипломске студије, смер морфологија и физиологија домаћих животињана на Ветеринарском факултету у Београду. Магистарски рад под насловом: “Испитивање утицаја пропионата на функционално стање коре надбубрега и ендокриног панкреаса код здравих крава и крава оболелих од кетозе” одбранио је 3.6.1993. године на Ветеринарском факултету у Београду. Након одбрањеног магистарског рада мр Радојица Ђоковић је изабран за асистентаприправникана Агрономскомфакултетуу Чачку за предмет Анатомија и физиологија домаћих животиња. Докторску дисертацију под насловом "Концентрације липида, тријодтиронина, тироксина, инсулина и кортизола у крви и хистолошке промене у јетри код крава у перипарталном периоду", мр Радојица Ђоковић одбранио је 19.10.1998. године на Факултету ветеринарске медицине у Београду.Служи се енглеским језиком.

Запослења и Академска каријера

Асистент приправник, Агрономски факултет у Чачку Универзитета у Крагујевцу, 1990 до 1993. године.

Асистент, Агрономски факултет у Чачку Универзитета у Крагујевцу, 1993-1999.

Доцент, Агрономски факултет у Чачку Универзитета у Крагујевцу, 1999-2007.

Ванредни професор, Агрономски факултет у Чачку Универзитета у Крагујевцу, 2007-2012

Редовни професор, Агрономски факултет у Чачку Универзитета у Крагујевцу, од 23.09.2012 до данас.

Научна делатност

Аутор је 157 научна рада и саопштења; аутор или коаутор четири књиге националног значаја (3 уџбеника, 1 монографија).

Учествоваo је у реализацији више домаћих пројеката.

Публикације (List of Publications)