Универзитет у Крагујевцу и Институт за јавно здравље Крагујевац и ове године организују Студентску летњу стручну праксу  за студенте завршних година основних академских, интегрисаних академских и мастер академских студија, а са намером  да студентима пруже прилику да током летњих месеци стичу практична искуства и знања стечена на факултету примене у пракси.

За програм ове године могу конкурисати студенти Факултета медицинских наука (ИАС медицине и фармације), студенти Природно-математичког факултета (биологија, екологија, молекуларна биологија, хемија) и Агрономског факултета.

Конкурс за летњу праксу на Институту за јавно здравље отворен је до 26. јуна 2022. године (као и Конкурс за летњу праксу у установама чији је оснивач Град Крагујевац).

Текст конкурса, као и доступне позиције за праксу можете наћи на сајту Универзитета. Доступно је укупно 20 места за обављање праксе у 2 циклуса.