Агрономски факултет у Чачку
основан 1978. године

МЕМОРИЈАЛ СЛАВИЦА СИМОВИЋ

Такмичење у спортском риболову

На риболовачкој стази језера Међувршје је у суботу, 2. јуна 2012. године одржан 11. Меморијал Славица Симовић, такмичење у спортском риболову.

Меморијал се одржава у знак сећања на мр Славицу Симовић, асистента Агрономског факултета у Чачку. Славица Симовић је била познати биолог која је проучавала рибљи свет и друге организме који насељавају водене екосистеме Србије. Публиковала је више од 60 научних и стручних радова, била је члан већег броја домаћих и страних научних и стручних удружења која се баве проблематиком заштите вода. Трагично је преминула услед повреда задобијених у саобраћајној несрећи 16. јуна 2001. године.

Као и претходних година, такмичењу је било масовно - у свим категоријама било је 104 учесника. Агрономски факултет су представљали студенти Станисављевић Марко, Воштић Мирослав, Вилотић Никола и Станисављевић Милош и др Горан Марковић. Упркос слабом улову, такмичење је протекло у пријатној атмосфери и дружењу учесника.

Студент Станисављевић Марко је освојио III место у категорији сениора - још један спортски успех студената Агрономског факултета.