Немачка фондација Конрад Аденауер (КАС) и ове године расписује конкурс за доделу стипендија друштвено и политички ангажованими надареним студентима, апсолвентима, постдипломцима и докторантима који студирају у Републици Србији.

Профил кандидата:

·         Студенти од треће године студија па на даље, као и постдипломци и докторанти

·         Најмања просечна оцена 8, 5

·         Добро знање енглеског или немачког језика

·         До 30 година старости

·         Кандидат који нису у радном односу

Потребна документација за конкурс:

1.      Пријавни формулар (можете преузети овде)

2.      CV

3.      Мотивационо писмо

4.      Потврда о положеним испитима

За постдипломске и докторске студије – доставља се фотокопија дипломе са основних студија и уверење о упису постдипломских/докторских студија

5.      Две академске препоруке

6.      Једна друштвена или политичке препорука (препорука из странке, НВО или студентске организације)

7.      Фотографија новијег датума (формата као за пасош или лични карту)

8.      Остале дипломе/сертификати – фотокопија

Документација се доставља на српском језику.

Рок за пријаву: 02. мај 2016. године

Заинтересовани кандидати своју документацију могу доставитилично или поштом на адресу:Краља Петра 3, 11 000 Београд

За све додатне информације заинтересовани кандидати могу се обратити путем мејла Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.или путем телефона 011 3285 209 / 210/ 211; 062/ 260 638.

Студенти који буду изабрани у ужи круг, биће позвани на разговор (на српском и енглеском језику) са члановима комисије за доделу стипендије.

Изабраним кандидатима стипендијом je обезбеђена новчана подршка у износу од 100 еура месечно у трајању од 10 месеци, као и похађање семинара и других активности у оквиру КАС-а.

Детаљне информације о конкурсу можете наћи овде.

Извор:

Фондација Конрад Аденауер Србија