Startit у сарадњи са EIT Food-ом (Европски институт за иновације и технологију у области хране) организује програма под називом Challenge Labs 2021.

Challenge Labs је настао са циљем мапирања главних изазова у домену исхране и пољопривреде, а окупља креативне, мултидисциплинарне тимове који би радили на њиховом решавању.

Изазови у области исхране и производње хране на којима ће се радити током трајања програма су:

• Алтернативни протеини
  • Одржива пољопривреда
  • Циљана исхрана
  • Дигитално праћење

Програм подстиче мултидисциплинарност, па стога сматрамо да би студентима Вашег факултета овај програм био посебно интересантан. За програм се могу пријавити појединци или тимови са што разноврснијом експертизом и интересовањима како би изазови били сагледани из различитих углова. Са учесницима ће радити ментори из прехрамбене, ИТ и маркетиншке индустрије, а тимови са најбољим решењима могу да освоје грант од 2.000 €.

Све информације о програму, као и линк за пријаву налазе се на линку: https://startit.rs/challenge-labs-2021/

Ch Labs slika

Challenge Labs slika