Канцеларија за пословну подршку Универзитетау Крагујевцу, организује Такмичење за најбољу студентску идеју у сарадњи са Бизнис иновационим центром Крагујевац.

Право учешћа имају сви студенти основних, мастер и докторских студија, и то у тимовима од 2 до 4 члана (истраживачи и професори такође могу бити део тима).

Такмичење је покренуто у оквиру WBC Inno пројекта као регионална иницијатива  (Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора) и спровешће се кроз пет локалних такмичења у Крагујевцу, НовомСаду, Бањој Луци, Зеници и Подгорици. Победници са пет локалних такмичења ће учествовати на Регионалном финалом такмичењу које ће бити одржано у Београду.

Пријављивање тимова и идеја се врши онлајн преко UKG INNO платформе до 1. априла 2015. године.

За отварање налогана UKG INNO платформи потребно је послати имејл Канцеларији за пословну подршку Универзитета у Крагујевцу на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. са подацима чланова тима (име и презиме, корисничко име, имејл адреса и контакт телефон).

Календар такмичења:

·         18. фебруар - 1. април 2015.- Пријављивање идеја на платформи

·         5. април 2015.- Листа одабраних идеја и тимова

·         6. април - 1. јун 2015.- Реализација предузетничких обука за развој идеје и пословног модела

·         јун - 6. јун 2015.- Оцењивање и избор 6 најбољих идеја

·         6. јун - 15. јун 2015.- Менторска подршка у припреми питцх презентације за изабране идеје

·         јун 2015.- Локално финале на Универзитету у Крагујевцу (проглашење 2 победничке идеје и додела награда)

·         јул - август 2015.- Наградно путовање у иностранство за најбољи тим и припрема за регионално такмичење

·         септембар 2015.- Регионално финале (10 победничких тимова из Србије, Босне и Херцеговине, ЦрнеГоре)

Награде

1. Наградно путовање за први победнички тим - посета партнерским институцијама у Аустрији, Немачкој, Енглеској или Шпанији

2. Новчане награде предузећа спонзора

3. Бесплатна израда брзих прототипова за два тима

4. Бесплатан закуп пословног простора у Бизнис иновационом центру Крагујевац у првој години пословања за један од победничких тимова

5. И остале награде

Позивамо све заинтересоване студенте и истраживаче да пријаве своје идеје и тимове до 1. априла 2015.

Више детаља о условима такмичења можете наћи на званичној интернет презентацији Канцеларије и такмичења.

Флајер програма можете преузети овде.

Тим Канцеларије за пословну подршку Универзитета у Крагујевцу

Сестре Јањић 6