ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

КОНКУРС ЗА СТИПЕНДИЈУ ЗА ЈЕДНОСЕМЕСТРАЛНИ СТУДИЈСКИ БОРАВАК НА

ОТО ФРИДРИХ УНИВЕРЗИТЕТУ У БАМБЕРГУ (НЕМАЧКА)

Драги студенти, уколико размишљате о мобилности и желели бисте да један део својих студија проведете у иностранству, сада је права прилика за то. Универзитет у Бамбергу позива студенте Универзитета у Крагујевцу да се  пријаве за академску размену у трајању од једног семестра.

За овај програм размене могу се пријавити заинтересовани студенти на свим нивоима студија.

Доступне области студија: Education, Humanities incl. Languages, Social Sciences, Business studies, Computer Science

Потребна документа за пријаву:

1.    Мотивационо писмо (1 до 2 стране)

2.    CVса фотографијом (обавезно навести контакт адресу и телефон) – препорука Europass CV

3.    Предлог плана студија током мобилности за студенте 1. и 2. нивоа студија (молимо преузмите форму), односно предлог плана студија за студенте докторских студија(молимо преузмите форму)

4.    Листа положених испитаи превод на енглески1

5.    Копије диплома и превод (за студенте који се пријављују за размену на нивоу мастер или докторских студија)1

6.    1 писмо препоруке (академска препорука професора)

7.    Потврда/сертификат о познавању енглеског и/или немачког језика2(мин. Б1, препоручљиво Б2 ниво)

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 01. МАЈ 2016. ГОДИНЕ

Напомене:

·      1Пријава и пратећа документа достављају се на енглеском језику(није потребан званичан превод судског тумача);

·      2Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског и/или немачког језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

·      Предлог плана студијаподразумева предмете које студент жели да похађа током размене и биће основа за израду Уговора о учењу који се припрема по завршетку селекције кандидата и пре почетка мобилности. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима.

Контакт листа Еразмус+ координатора на Универзитету у Крагујевцу доступна је овде.

·      По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Универзитету  у Бамбергу.

·      Универзитет у Бамбергу одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.Представници Универзитета у Бамбергу ће позвати номиноване кандидате на интервју (почетак јуна 2016. Београд).

Овде можете видети који су предмети доступни на енглеском језику:https://www.uni-bamberg.de/en/auslandsamt/studying-as-an-exchange-student/how-do-i-apply

Заинтересовани студенти који говоре немачки језик, наравно, могу погледати целокупну понуду Универзитета у Бамбергу и одабрати и предмете које би слушали на немачком језику. Студијске области можете видети овде.

Информације о стипендији и студијском боравку:

üПериод мобилности: 01. септембар 2016 – 28. фебруар 2017.

üМесечна стипендија у износу од 800 евра

üНадокнада за путне трошкове у износу од 275 евра

ü  Смештај у студентском дому

ü  Бесплатан курс немачког језика

ü  Buddy system – подршка локалних студената по доласку у Бамберг

ü  Екскурзије

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.
34 000 Крагујевац

Напомена за слање поштом: Пријаваза Еразмус+ мобилност

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 01. маj 2016.

Уколикоиматепитања, можетенасконтактирати
путемелектронскепоштеилителефона:
Контакттелефон: 034 300 425

Предлог плана студија током мобилности за студенте основних, интегрисаних и мастер академских студија >>>>

Предлог плана студија током мобилности за студенте докторских академских студија >>>>